ГРИНИК Ігор Володимирович
Наукова ступінь:
Кандидатська дисертація:
Докторська дисертація:
Народився 20 лютого 1970 р. у с. Хоросниця Мостиського району Львівської області.
Вищу освіту отримав у Харківському державному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва, який закінчив у 1992 р. за спеціальністю учений агроном. Трудовий шлях почав агрономом-овочівником колгоспу «Авангард» Чернігівської області. З 1995 по 1997 р. обіймав посади головного агронома і заступника голови агрофірми «Авангард», в 1997—1999 рр. — директора ДГ «Прогрес» Чернігівської державної сільськогосподарської дослідної станції, в 1999—2006 рр. — директора Чернігівської ДСГДС, Чернігівського інституту агропромислового виробництва.
На основі отриманих практичних та теоретичних знань у 2000 р. в Інституті землеробства УААН Ігорем Володимировичем було захищено кандидатську дисертацію на тему: «Вплив попередників та системи удобрення на врожай та якість озимої і ярої пшениці в умовах Полісся», у 2006 р. в Інституті агроекології УААН — докторську на тему: «Збалансований розвиток агроекосистем на прикладі Чернігівської області».
Його теоретичні і практичні розробки присвячені розв'язанню проблем збалансованого розвитку екосистем Чернігівщини. Для умов Полісся адаптовано систему відтворення родючості ґрунту, запропоновано більш широке використання екологобезпечного «біологічного» азоту при вирощуванні сільськогосподарських культур. Під його керівництвом та за безпосередньою участю розроблено низку програм розвитку агропромислового виробництва Чернігівщини: «Зерно Чернігівщини», «Люпин», «М'ясне тваринництво» та ін.
У 2006 р. І. В. Гриник обраний на посаду академіка-секретаря Відділення наукового забезпечення трансферу інновацій Української академії аграрних наук, з 2010—2011 рр. — в.о. віце-президента Національної академії аграрних наук України. З 2011 р. обіймав посаду академіка-секретаря Відділення наукового забезпечення трансферу інновацій Національної академії аграрних наук України. З 2011 р. і донині — директор Інституту садівництва НААН.
Обраний у 2007 р. членом-кореспондентом УААН, а у 2010 р. — дійсним членом (академіком) НААН Відділення наукового забезпечення трансферу інновацій (наукове забезпечення інноваційного розвитку агропромислового виробництва).
Як досвідчений організатор наукових досліджень з питань трансферу інновацій в агропромислове виробництво України з 2006 р. здійснює керівництво науково-технічною програмою НААН «Науково-методологічні та організаційні засади маркетингу інновацій та інноваційного провайдингу в АПВ», виконання завдань якої забезпечує випробування та адаптацію закінчених наукових розробок до умов регіонів, розробку і супровід інноваційних проектів розвитку агроформувань, впровадження завершених наукових розробок, надання науково-консультаційних та інформаційних послуг сільськогосподарським товаровиробникам.
І. В. Гриник підготував та опублікував 110 наукових праць, у тому числі 4 монографії, 5 посібників, має 1 патент, є автором 3 сортів вівса — Нептун, Зірковий і Парламентський. Під його науковим керівництвом захищено 3 кандидатські дисертації, є науковим керівником 2 аспірантів.
Нагороджений Почесною грамотою УААН, знаком Пошани Міністерства аграрної політики України, Почесними відзнаками Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівської облради. Має почесне звання «Відмінник аграрної освіти і науки».
Обирався двічі депутатом Козелецької районної ради в Чернігівській області (1998—2002, 2006—2010), один раз — депутатом Чернігівської обласної ради (2002—2006).